Jak prowadzone są zajęcia z anatomii na uczelniach europejskich?

W dniach 1-5 maja 2023 odbyła się wizyta studyjna dr hab. Małgorzaty Witkowskiej-Zimny w Zakładzie Anatomii Universidad Catolica de Valencia w Hiszpanii.

W dniach 1-5 maja 2023 odbyła się wizyta studyjna dr hab. Małgorzaty Witkowskiej-Zimny, której celem było zapoznanie się z prowadzeniem zajęć dydaktycznych z anatomii na kierunkach Health Sciences w Universidad Catolica de Valencia w Hiszpanii. Kierownik kursu Anatomii prof. Maria Ester Legidos Garcia podzieliła się swoimi doświadczeniem dydaktycznym, a Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa UCV prof. Esther Navarro-Illana‬ zaprosiła na dłuższy pobyt związany z praktyczną nauką  metod opracowywania preparatów anatomicznych, w tym plastynacji – szeroko wykorzystywanej w Universidad Catolica de Valencia.

Wizyta studyjna zrealizowana w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego kierownikiem jest dr hab. M. Witkowska-Zimny z Zakładu Anatomii Człowieka WNoZ WUM.