Polish

Nasza jednostka została utworzona 1 września 2021 r. na podstawie Zarządzenia nr 140/2021 JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy zaangażowaniu Prodziekana ds. Dietetyki, Ratownictwa Medycznego i Zdrowia Publicznego Pana prof dr hab. Roberta Gałązkowskiego. Funkcję kierownika zakładu objął dr hab. n. o zdr. Patryk Rzońca.

Zakład Anatomii Człowieka mieści się na 2 piętrze budynku Collegium Anatomicum.

W zakładzie prowadzone są zajęcia dydaktyczne z przedmiotu anatomia dla studentów kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu: pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego oraz dietetyki, a także anatomia kliniczna dla II roku ratownictwa medycznego. Od roku akademickiego 2022/2023 także dla kierunku farmacja Wydziału Farmaceutycznego.

Mając na względzie dobro każdego studenta, zwracamy szczególną uwagę na jakość kształcenia i indywidualne podejście. W swojej działalności opieramy się na interdyscyplinarności i współpracy wielu zawodów medycznych.
Pracownicy zakładu prowadzą zajęcia popularyzujące naukę i edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej.