Zespół
dr hab. n. o zdr. Patryk Rzońca
Ratownik medyczny, adiunkt w Zakładzie Anatomii Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kariera zawodowa związana z wykonywaniem zawodu ratownika medycznego, w zespołach ratownictwa medycznego i lotniczych zespołach ratownictwa medycznego (HEMS, ang. Helicopter Emergency Medical Service).
Od 2011 roku nauczyciel akademicki, realizujący zajęcia przygotowujące do praktycznego wykonywania zawodu, głównie na kierunku ratownictwo medyczne. Instruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA, ang. American Heart Association), w zakresie Podstawowych i Zaawansowanych Zabiegów Resuscytacyjnych (BLS, ang. Basic Life Support i ACLS, ang. Advanced Cardiovascular Life Support).
Autor i współautor licznych publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Członek komitetów naukowych i organizacyjnych oraz prelegent na konferencjach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
dr hab. n. med. Małgorzata Witkowska- Zimny
Mocno zaangażowany nauczyciel akademicki, który stale podnosi swoje kompetencje, lubi sama się uczyć i uczyć innych. Posiada doświadczenie dydaktyczne z ponad 10 zagranicznych staży w tym z Tartu Health Care College w Estonii, The Faculty of Health Sciences of Semmelweis University na Węgrzech, Innsbruck Medical University w Austrii, Faculty of Nursing Catholic University of Valencia i University of Murcia w Hiszpanii. Kompetencje tutorskie uzyskała w dwóch edycjach projektu Mistrzowie dydaktyki.
Współautorka 30 publikacji naukowych, 6 rozdziałów w podręcznikach i blisko 40 komunikatów zjazdowych. Naukowo interesuje się komórkami macierzystymi, mlekiem kobiecym, profilaktyką oraz nowinkami i nowymi technologiami w medycynie. Koordynatorka programu Erasmus+ na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM i popularyzatorka wiedzy zaangażowana w Festiwal Nauki, Uniwersytet Otwarty oraz zajęcia w ośrodkach kulturalno-oświatowych.
mgr Brygida Krucińska
Magister pielęgniarstwa z ukończoną specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz ukończonym kursem kwalifikacyjnym w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, licencjat Zdrowia Publicznego specjalność: Zarządzanie w ochronie zdrowia.
Wykładowca, który przekazuję wiedzę teoretyczną ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania w praktyce, bo bardzo istotne jest to, aby móc w sposób odpowiedzialny, rozważny, a przede wszystkim w sposób profesjonalny pełnić opiekę nad pacjentem.
100% zaangażowania na zajęciach to za mało. Dlatego bądźcie przygotowani. Jej ulubiony cytat to:
"Kto nie umie być ciekawym, ten szczęśliwym być nie może. Ciekawość jest pierwszym stopniem do szczęścia, nie do piekła." - Józef Ignacy Kraszewski
mgr Monika Szyszka
Pasjonatka położnictwa, wspinaczek górskich, podróży i astronomii. W 2015r. uzyskała tytuł położnej, a w 2018r. obroniła tytuł magistra położnictwa. W 2018 otrzymała Stypendium Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. W 2017 roku zajęła III miejsce w konkursie prowadzonym przez Uniwersytecką Pracownię Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, w ramach programu ,,Santander Universidades” za artykuł naukowy ,,Wiedza i opinia kobiet na temat banków mleka kobiecego”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematów położniczych, szczególnie tych dotyczących opieki położniczej nad kobietą w okresie ciąży, porodu i połogu. Interesuje się również tematem wielodzietności.
mgr Adam Gorgol
Ratownik medyczny z kilkunastoletnim doświadczeniem w zespole ratownictwa medycznego. Nauczyciel akademicki od 2014r. ukierunkowany na owocną współpracę ze studentami. Współautor publikacji naukowych. Bioetyk nastawiony na rozwój kompetencji miękkich przyszłego personelu medycznego. Prelegent i współorganizator kilkudziesięciu konferencji poświęconych tematyce ratownictwa medycznego oraz medycyny ratunkowej. Instruktor kursów ITLS, ACLS oraz zdarzeń o charakterze mnogim i masowym. Wieloletni sędzia mistrzostw ratownictwa medycznego.
mgr Irmina Kołtun
Magister położnictwa, pasjonatka swojego zawodu. Pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz w klinice specjalizującej się w ginekologii, badaniach prenatalnych oraz leczeniu niepłodności. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne i szkolenia, wszystko po to, aby dać z siebie Pacjentom i ich najbliższym to, co najlepsze. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, współautorka publikacji naukowych. W pracy ze studentami stara się, aby ci wychodzili z zajęć rozumiejąc teorię, na której zbudują dobrą praktykę. Zwolenniczka słów Johna Flanagana: "Kto pyta, nie błądzi". Koordynatorka przedmiotu Anatomia na kierunku Położnictwo.
Anna Czerkas
Pracownik administracji, od 2007 roku związana z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku. Dba o prawidłowy obieg pism i dokumentów, a także zajmuje się ich segregacją i archiwizacją. Wspiera działalność zespołu naukowo-dydaktycznego Zakładu Ratownictwa Medycznego oraz Zakładu Anatomii Człowieka.
Kierownik: dr hab. n. med. Łukasz Czyżewski
Adiunkt: dr n. med. Elżbieta Kozak – Szkopek
Doktoranci:
mgr piel. Monika Pendraszewska
mgr piel. Brygida Krucińska
mgr piel. Zuzanna Strząska-Kliś
mgr piel. Krzysztof Torba
Pozostali pracownicy zaangażowani w proces nauczania:
mgr piel. Paula Iwaniuk
mgr piel. Wojciech Wrona
Sekretariat
Dorota Gromysz